نخستین نشست هیئت‌داوران بیست و یکمین جشنواره ابن‌سینا برگزار شد

دکتر کریمی: خانواده بزرگ دانشگاه ظرفیت اخلاقی و علمی بالایی را در دوران کووید 19 به نمایش گذاشتند که بایستی در جشنواره مورد توجه قرار گیرند

نخستین نشست هیئت‌داوران بیست و یکمین جشنواره ابن‌سینا برگزار شد

در نخستین نشست هیئت‌داوران بیست و یکمین جشنواره ابن‌سینا که به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد، درخصوص محورها، شمار برگزیدگان، جوایز و تاریخ برگزاری جشنواره بحث و تبادل نظر شد.

جشنواره ابن‌سینا پانزدهم بهمن‌ماه همزمان با سالروز تاسیس دانشکده پزشکی و با هدف معرفی فعالیت های برجسته پژوهشی، آموزشی و خدمات ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه برگزار می‌شود.
دشواری انتخاب برگزیدگان از میان پرتلاشان بسیار
در  نخستین نشست هیئت‌داوران  که 15 آذر 99 در سالن مدافعان سلامت برگزار شد، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، با اشاره به نحوه برگزاری جشنواره، پیشنهاد داد، جشنواره به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شود و گفت: اکنون در میانه راه همه‌گیری کووید 19 هستیم؛ اگر تا 15 بهمن که زمان برگزاری جشنواره است شرایط به همین‌گونه باشد امکان برگزاری جشنواره به‌صورت ترکیبی حضوری و مجازی خواهد بود.
رئیس دانشگاه بابیان اینکه جشنواره ابن‌سینای امسال با توجه به شرایط کووید 19 برگزار می‌شود افزود: امسال نمی‌توانیم سایه کووید را بر جشنواره نادیده بگیریم. از سوی دیگر انتخاب تعداد محدود، از بین جمیعت 2 هزارنفری اعضای هیئت‌علمی که همگی در این دوران به‌شدت تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند؛ کار بسیار سختی است. اما ماهیت جشنواره در همه جای دنیا این‌گونه است که تعداد محدودی باید انتخاب شوند. به‌هرحال جشنواره‌ها به‌صورت نمادین برگزار می‌شوند و قطعاً افرادی که در این دوران از جان خود مایه می‌گذارند و در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های کووید فعالیت دارند ظرفیت اخلاقی و علمی بالایی دارند و می‌دانند که دستمان در انتخاب برگزیدگان بسته است.

معرفی محورهای پژوهشی

در ادامه نشست، دکتر شکوفه نیک فر مدیر امور پژوهشی دانشگاه، با مرور محورهای دوره قبل جشنواره در سال 97، به موارد قابل بازبینی بیست و یکمین جشنواره ابن‌سینا اشاره کرد و گفت:  دبیرخانه جشنواره از یک هفته پیش، کار خود را به‌صورت رسمی آغاز کرده است.  امسال در محور پژوهشگر برگزیده، پژوهشگر جوان، مقاله و کتاب معتبر برگزیده و همچنین فناوری برگزیده، به افراد برگزیده جایزه خواهیم داد.
دکتر نیک فر با اشاره به زمان‌بندی نام‌نویسی داوطلبان و برگزاری جلسات داوری جشنواره گفت: اگر کارها به‌خوبی پیش برود، از 20 آذرماه فراخوان جشنواره را اعلام خواهیم کرد.

معرفی بخش آموزشی جشنواره

سپس دکتر امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه، محورهای حوزه آموزش را معرفی کرد و گفت: امسال در نظر داریم 1 جایزه در عرصه توسعه آموزش علوم پزشکی، 1 جایزه به آموزشگر پیشکسوت برگزیده و 4 جایزه به آموزشگران و معلمان خوب دانشگاه با هر رده سنی اهدا کنیم.
وی بابیان اینکه تمامی راه‌ها برای معرفی افراد به دبیرخانه باز است افزود: آموزشگران دانشگاه می‌توانند خودشان کاندیدا شوند و یا  از طریق فرایند رسمی دانشگاه، دانشکده و گروه، همچنین از سوی همکاران و یا فراگیران به کمیته تخصصی آموزشی معرفی شوند.
در ادامه هریک از داوران دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

جشنواره ابن‌سینا امسال با نگاهی به کووید 19

دکتر محمدعلی صحرائیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، در جمع‌بندی مباحث مطرح‌شده با اشاره به بررسی محورهای جشنواره در سه کمیته تخصصی پژوهشی، آموزشی و خدمات ویژه گفت: در این نشست آیین‌نامه‌ها و محورهای سال گذشته مرور شد تا در صورت نیاز بازنگری‌های لازم صورت گیرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، با اشاره به نحوه برگزاری جشنواره گفت: بیست و یکمین جشنواره ابن‌سینا به‌صورت ترکیبی از مجازی و حضوری در 15 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
وی بابیان اینکه مضمون کلی جشنواره امسال با نگاهی به کووید 19 به‌عنوان مهم‌ترین مسئله روز خواهد بود افزود: فعالیت در عرصه کووید 19 را نیز به‌عنوان ملاکی در انتخاب و تشویق پژوهشگران، آموزشگران و افرادی که در زمینه خدمات و اخلاق حرفه‌ای تلاش می‌کنند؛ در نظرخواهیم گرفت.
دکتر صحرائیان با اشاره به شمار برگزیدگان این دوره از جشنواره گفت: در نظر داریم 6 برگزیده در بخش پژوهش، 6 برگزیده در بخش آموزش و 3 برگزیده در حوزه خدمات ویژه و همچنین طبق روال هرسال 2 برگزیده از دانشگاه تهران را معرفی کنیم.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با اشاره به افزایش جوایز نقدی گفت: امیدواریم بتوانیم از تلاش عزیزان هرچند به‌صورت اندک قدردانی کنیم.

 

خبرنگار

سمیرا  كرمي

سمیرا كرمي

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *