صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح سلامت یار درمجتمع بیمارستان امام خمینی (ره)

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه اجرای طرح سلامت یار درمجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور یونسی رئیس اداره خیرین وزارت بهداشت، آذری کارشناس اداره مددکاری وزارت، دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه، بهبهانی کارشناس اداره داوطلبین سازمان هلال‌احمر، شهاب‌الدین مسئول داوطلبین هلال‌احمر شهر تهران، طاهری زاده مدیر منابع انسانی مجتمع، دکتر برکتی مدیر مؤلفه‌های اجتماعی سلامت معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، سلطانی فرد مسئول مددکاری معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، آسترکی مسئول مددکاری بیمارستان دوشنبه 20 اسفندماه 97 در سالن شورای ریاست برگزار شد.
طرح ملی سلامت یار که با مشارکت و همکاری جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و تدوین‌شده است تا با بسیج نیروهای داوطلب، ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی، در راستای ارائه خدمات بشردوستانه و حفظ کرامت انسانی در استان‌های تهران و البرز عملیاتی و در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در قالب پایلوت اجرایی شود.
این طرح با هدف افزایش رضایت‌مندی بیماران و همراهان ایشان از بیمارستان و تیم درمان، کاهش اضطراب ناشی از بیماری و روند درمان در مراجعین، کاهش اتلاف وقت در فرایند ورود تا خروج از مراکز درمانی، افزایش احساس ارزشمندی، اثربخشی عملکرد و آموزش در سلامتیاران است.
در ادامه دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه بر لزوم استفاده از پتانسیل نیروهای داوطلب تأکید کرد و گفت: همان‌طور که در زمان جنگ چه در جبهه و چه در پشت جبهه خیل عظیمی از نیروهای داوطلب مشغول خدمت‌رسانی بودند در سایر عرصه‌ها نیز شاهد حضور داوطلبان باشیم.
دکتر برکتی، مدیر مؤلفه‌های اجتماعی دانشگاه نیز با اشاره بر لزوم اجرای طرح به‌صورت مرحله‌به‌مرحله بر استفاده از نیروهای بازنشسته تأکید کرد. بر اساس این طرح سلامتیاران با همکاری مددکاران اجتماعی شاغل در مراکز درمانی و با توجه به شرایط خاص هر بیمارستان و بیماران مراجعه‌کننده به آن مرکز ارائه خدمت می‌کنند. رفاه و رضایتمندی بیماران همواره جزء دغدغه‌های مددکاران اجتماعی بوده است.


١١:٣٢ - پنج شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٨٥٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٨اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...