صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی دانشکده دندانپزشکی مهمترین اقدامات سال 97 را بیان کرد

به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، دکتر فرنوش محمدی که درسال 96 به سمت معاونت آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی این دانشکده منصوب شد، مهمترین اقدامات انجام شده در سال 97 را بیان کرد و گفت: با عنایت به احساس نیاز برای ارتقای دانش علم دندانپزشکی، گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی با همکاری معاونت آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی پس از تشکیل جلسات و انجام بررسی های لازم اقدام به تدوین و راه اندازی دوره DDS_MPH کردیم و در نظر است در سال 98 پس از فراهم آوردن امکانات و زیرساخت های لازم دوره یادشده اقدام به پذیرش دانشجو کنیم. این دوره همانند دوره MDPH که در سال94 راه اندازی شده با ذکر این تفاوت که فراگیران شرکت کننده در دوره DDS_MPH از دانشجویان دندانپزشکی می باشند که عضو استعدادهای درخشان هستند، با هدف ارائه آموزش نظامند و به روزتر  جهت مقاطع پایین تر از دوره های تخصصی راه اندازی شده است.
دکتر محمدی گفت: در مقطع فلوشیپ رشته ارتودنسی کرانیوفاسیال به جمع 9 رشته فعال در این مقطع پیوستیم و در حال حاضر به آموزش 2 دانشجوی تکمیلی تخصصی می پردازیم. همچنین 6 دانشجوی تکمیلی تخصصی در سال 97 دوره آموزشی خود را با موفقیت به اتمام رسانده اند. در نظر است در سال 98 جهت پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی بیمارستانی در حوزه ی بین الملل علاوه بر پذیرش داخلی اقدام بعمل آوریم.
وی افزود: سایت معاونت آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی با هدف اطلاع رسانی دقیق تر و مراجعه حضوری کمتر ارباب رجوع مورد بازبینی کامل به صورت دقیق قرار گرفته و موارد لازم به روزرسانی شد و در معرض اطلاع ذی نفعان قرار داده شد. به جهت بازخوردهای مثبت مراجعین در نظر است اطلاع رسانی و به روز ماندن اطلاعات در این حوزه همچنان در صدر اهداف این معاونت باشد.
کارگروه تعهد حرفه ای دانشکده تحت نظر معاون آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی اقدام به برنامه ریزی برای توانمندسازی اساتید، دانشجویان، دستیاران نموده. در این راستا پرسشنامه های ارزیابی تعهد حرفه ای در جلسات متعدد تدوین و روایی و پایایی آنها بررسی کردیم. در این کارگروه برگزاری کارگاه توانمندسازی در سال 98 برای اساتید و دانشجویان را در دست اقدام داریم.
معاون آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی همچنین بیان کرد: گسترش و توسعه آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی در حوزه های علم دندانپزشکی از اهداف این معاونت بوده که در این راستا برای ارتقا جایگاه دانشکده ی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه ی بین الملل در سال 97 اقدام به جذب 4 دانشجوی بین الملل علاوه بر آموزش 16 دانشجوی در حال تحصیل سنوات گذشته ، نموده ایم. 3 دستیار بین الملل در سال 97 دوره ی آموزشی خود را به اتمام رسانده اند. در نظر است برای آموزش بهتر و مناسب تر دستیاران بین الملل در سال 98 پذیرش آنها نظام مند تر و فرایندهای آموزشی آنها ساختارمند شود.
با توجه به هماهنگی معاونت ها به جهت ارائه برنامه های دقیق حیطه فعالیت،اقدامات لازم برای تدوین تقویم اجرایی دانشکده به عمل آمده و با گروه های مرتبط داخل و خارج دانشکده رایزنی های دقیق صورت پذیرفت.
وی در پایان افزود: با همکاری با دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، معاونت آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی دانشکده برای برگزاری پایلوت آزمون ارتقا به صورت الکترونیکی که شامل ثبت نام و دریافت مدارک الکترونیکی داوطلبان و بررسی صحت آنهاست، اعلام آمادگی  کردیم. با کسب تجربه در برگزاری اولین دوره آزمایشی آزمون یاشده انتظار می رود در سال 98 ازمون ارتقا با چالش کمتر برای دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت الکترونیکی برگزار شود.
تنظیم کننده و عکاس: حمیده ایزدی

 


١١:١٢ - پنج شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٨٥٩٢١    /    تعداد نمایش : ٣٢٦اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...