صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشنواره صبحانه سالم در مدرسه تحت پوشش پایگاه سلامت باغ فیض

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، سارا حاصلی فرد، کارشناس مسئول واحد مدارس شبکه گفت: صبحانه که شاید خیلی از مادرها نسبت به آن بی‌اعتنا باشند و گاهی کودک هم صبح زود به علت تعجیل برای از دست ندادن سرویس، دیر نرسیدن به مدرسه و به‌تبع آن اضطراب و بی‌اشتهایی رغبتی برای خوردنش ندارد؛ ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری در طول سال تحصیلی بر جسم، روح و حتی یادگیری کودک بگذارد. کسالت و خواب‌آلودگی، بدخلقی، بی‌علاقگی به فراگیری دروس و... همه از نکاتی است که تنها خوردن صبحانه می‌تواند راه گشای بهبود آن باشد. باید بدانید که رشد و نمو قدرت یادگیری بچه‌ها تا حدود زیادی به وعده غذایی صبحانه وابسته است.
وی در ادامه افزود: نخوردن صبحانه اثرات منفی بر یادگیری دانش آموزان برجای می‌گذارد و درنتیجه براثر مختل شدن فعالیت طبیعی مغز، یادگیری و تمرکز حواس کاهش می‌یابد. با حذف صبحانه وعده‌های غذایی مواد مغذی که در این وعده دریافت می‌شود، در وعده‌های دیگر جایگزین نخواهد شد و فرد را دچار کمبود کالری، ویتامین‌ها و املاح می‌کند. کمبودهای تغذیه‌ای در سنین کودکی ازجمله کمبود ریزمغذی‌ها مانند آهن و روی می‌تواند منجر به کاهش قدرت یادگیری و افت تحصیلی در دانش‌آموزان شود. دانش آموزان در سنین رشد هستند و به همین دلیل برنامه غذایی روزانه آن‌ها باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که مواد مغذی موردنیاز برای رشد جسمی و کارایی ذهنی تأمین گردد.
این کارشناس در پایان گفت: با توجه به اهمیت موضوع مراقبین سلامت پایگاه ضمیمه باغ فیض جشنواره صبحانه سالم ویژه دانش آموزان دبستان فاطمه زهرا (س) چهارشنبه 17 بهمن 97 برگزار کردند.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 


١١:٣٢ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٨٤٩٤١    /    تعداد نمایش : ٤٨٠اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...