صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گفت و گو با فاطیما رشیدی برنده مدال طلای رشته دوومیدانی در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر

روابط عمومی معاونت دانشجویی با فاطیما رشیدی دانشجوی ورزشکار گفت وگو کرده که در ادامه می خوانید:

لطفاً خودتان رو معرفی کنید؟

به نام خدا فاطیما رشیدی هستم، دانشجوی ورودی 94 رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران.

از ماجرای عضویت و نحوه تمرین خود در تیم منتخب دانشگاه بگویید؟
تقريباً از خرداد تمرينات خود را شروع كردم. متاسفانه زمان خيلي كمي براي تمرين داشتم، بهتر بود حداقل از مهر اطلاع مي دادند تا با تمركز، وقت و كيفيت بهتر تمرينات رو دنبال مي كردم. در رابطه با امكانات دانشگاه، مثل پيست دو و ميداني و تشك پرش ارتفاع، سطح متوسطي رو ارزيابي مي كنم. امتياز خيلي مثبتي كه شاید نسبت به همه ي رقيبانم داشتم و دارم، مربي فوق العاده حرفه اي به نام دكتر غيور که عضو هيئت علمی دانشگاه تهران و مدال آور آسيايی در رشته دو و ميدانی و علاوه بر توانمندي در مربيگری، دوست و همراه بسيار خوبی براي من بوده و هستند. ایشان همواره به دنبال پيشرفت، تقويت روحيه و شرايط تمرين بهتر بودند و قدرداني از ايشان برايم در قالب كلمات نمي گنجد. همچنين دكتر پورغريب بسيار حامی و مشوق بودند و در حد توان امكانات را فراهم كردند.

به نظر شما علت عدم شرکت حداکثری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در مسابقات و المپیادهای ورزشی چیست؟
در ارتباط با انگيزه عمومي متاسفانه اكثر دانشجويان دانشگاه ما گرايش چنداني به ورزش به خصوص در سطح حرفه اي يا حتي بقيه ي عرصه ها مثل موسيقي، تئاتر و ... ندارند. شايد علت را بتوان در تك بعدي بودن اهداف دانشگاه كه تقريباً فقط در زمينه علمي اهميت داده مي شود، دانست. در حاليكه دانشگاهي مثل شيراز علاوه بر اينكه در زمينه علمي از سرآمدهاي كشور است، در زمينه ورزش هم همواره حرفي براي گفتن داشته است. اين دوره همانند دوره هاي پيش، بيشترين تعداد شركت كننده در المپياد را داشت و در صدر جدول مسابقات با اختلاف از مقام دوم، اين جايگاه را حفظ مي كند. توجه به اهميت ورزش در دانشجويان و مسئولين بايد دو طرفه باشد.

در حال حاضر پیشنهاد و نظر شما در جذب دانشجویان برای شرکت در مسابقات و المیپادهای ورزشی چیست؟
فراهم كردن امكانات براي افرادي كه انگيزه و توانايي دنبال كردن ورزش در سطح حرفه اي را دارند بايد مورد توجه قرار گيرد. تصحيح تفكر اشتباه دانشجو كه فقط وظيفه ی خود را درس خواندن مي داند، مي تواند زمينه را براي گرايش به ديگر عرصه ها آماده كند. قطعاً در هر فرد استعدادهاي هنري، ورزشي و ... زيادي نهفته است كه پرورش اين توانايي ها و به بار نشستن آن نياز به توجه، تمرين و ممارست دارد.

در پایان، آیا فاطیما رشیدی این راه را ادامه خواهد داد؟
قطعاً ورزش و تمريناتم را دوباره از مهر شروع مي كنم و خودم را براي ركوردهاي بهتر و سطح هاي بالاتري از رقابت ها آماده مي كنم. درخور توجه است كه ورزش علاوه بر بعد رقابت و سلامت جسمی، روحيه ی انسان را قوی تر و شادتر کرده و كمك می كند تا زندگی روزانه بر اساس برنامه و دقيق تر پيش رود.

خبرنگار: زهرا ولیزاده
ویرایش: علیرضا رضایی٠٨:١١ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٧٠٧٦٦    /    تعداد نمایش : ٧٥٠اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...