صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گفت وگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا

خوشنوای فومنی: جشنواره ابن‌سینا انتظاری که جامعه از دانشجویان دارد را به‌خوبی تبیین می‌کند

دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک تا روز شنبه 15 مهر 96 است.

برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، با برگزیدگان سومین دوره به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در کدام بخش برگزیده شدید؟
فاطمه خوشنوای فومنی هستم دانش‌آموخته مقطع دکترای پرستاری و در حیطه کیفیت خدمات سلامت برگزیده شدم.

فکر می‌کنید چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته است؟
  بدون شک عوامل گوناگونی در دستیابی به یک هدف تأثیر دارند. بالاترین عامل، لطف خداوند است که همیشه آن را در زندگی حس کردم. موفقیت مؤلفه‌های گوناگونی دارد و فرمول آن برای بسیاری از افراد مشابه است. علاوه بر لطف خدا، حمایت اساتید ارجمندم که همیشه برایم الگوی انسان شایسته‌ای بودند  تأثیر بسیاری در این مسیر داشت. البته عوامل فردی مانند هدفمندی، اراده و ثبات قدم، نیز بی‌تأثیر نبوده است.

جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید و چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن آن دارید؟
 این جشنواره اقدام بسیار ارزشمندی است. اگر به محورهای جشنواره توجه کنیم، خواهیم دید که حیطه‌های مختلفی در آن گنجانده‌شده و  این معنای عمیقی دارد که نشان می‌دهد از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران انتظار می‌رود  فقط به محفوظات دانشی بسنده نکنند و در سایر جنبه‌هایی که برای یک انسان بهتر بودن، لازم است تلاش کنند و پرورش یابند. این یعنی دانشجویان برای یک زندگی واقعی آماده می‌شوند و برای جامعه‌پذیری، ارتقای اخلاق و ارتقای مسئولیت‌های اجتماعی، پرورش پیدا می‌کنند و این جنبه از شخصیت خود را نیز رشد می‌دهند. من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از رسالت‌های دانشگاه، تأثیرگذاری بر ارتقای سلامت جامعه است، همین انتظار هم از دانشجویان وجود دارد که  در کنار تأثیر مثبت  بر سلامت جامعه، سلامت خود را نیز ارتقا دهند. همان‌طور که می‌دانیم سلامت ابعاد مختلف زیستی، روانی، اجتماعی و معنوی دارد که به نظر می‌رسد در محورهای جشنواره هم از همین مؤلفه‌ها الگو گرفته‌اند.

  چه توصیه‌ای به  دانشجویانی که تازه می‌خواهند قدم در مسیر پیشرفت بگذارند دارید؟
این جشنواره به دانشجویان دید وسیعی در مورد نقش‌هایی که در آینده از آن‌ها انتظار می‌رود، می‌دهد. قطعاً برگزیده شدن در جشنواره، هرچند دستاورد مهم و ارزشمندی است، اما تنها دستاورد برگزاری این رویداد ارزشمند نیست. شاید بزرگ‌ترین دستاورد این است که دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جنبه‌های مختلف نقش‌های واقعی خود را پرورش دهند تا در آینده انسان کامل‌تری باشد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان
صفحه اصلی سایت جشنواره دانشجویی ابن سینا


١٠:١٥ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٧٠٧٦٣    /    تعداد نمایش : ١٥٩٠اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...