صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای اجرایی بیمارستان فارابی

گالری عکس
اولین جلسه شورای اجرایی بیمارستان فارابی با حضور دکتر صدرالسادات، رییس بیمارستان و دکتر فخرایی مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، روز چهارشنبه ۳۰فروردین ۱۳۹۶ در سالن شورای مرکز تحقیقات چشم پزشکی برگزار شد.
دکتر صدرالسادات در ابتدای جلسه، اهداف برگزاری این نشست را تشریح کرد و گفت: ایجاد هماهنگی بیشتر، ارتقای فرآیند های مدیریتی، چاره جویی برای مشکلات بیمارستان و استفاده از خرد جمعی بخشی از این اهداف است.
وی همچنین دکتر صنعتکار را به عنوان دبیر شورای اجرایی معرفی کرد و افزود: انشاء الله این جلسات را طی سال ۹۶ در آخرین چهار شنبه هر ماه برگزار خواهیم کرد.
در ادامه هریک از اعضای شورا، نقطه نظرات خود را مطرح کردند
دکتر کارخانه، رییس بخش رتین طی سخنانی ضمن تبریک سال جدید وآرزوی توفیق خدمت به برگزاری سمینار فارابی اشاره کرد و گفت: وظیفه همه ما حفظ کلیت گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است و برگزای پرشکوه و با کیفیت سمینار فارابی اولویت همه ما است. بنده به عنوان رییس بخش رتین به همه اعضای هیئت علمی در این مورد توصیه و سفارش کرده ام.  
بهبود فضای فیزیکی و تهویه درمانگاهها و اتاق های عمل بخش رتین ، تشکر از ریاست و مدیریت بیمارستان و مدیر گروه چشم برای همکاری صمیمانه با بخش رتین، لزوم هماهنگی دفتر پرستاری با روسای بخش ها در مورد جابه جایی پرسنل پرستاری، تاکید بر هماهنگی با روسای بخش ها در اقدامات اصلاحی و حفظ نظم بخش ها ، تهیه و تامین تجهیزات جدید برای  بخش رتین، لزوم استفاده از تجهیزات با فناوری روز برای ارتقای آموزش دستیاری از دیگر مطالب طرح شده توسط دکتر کارخانه بود.
دکتر فخرایی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ابتدا توضیحاتی در مورد سمینار فارابی و زمان برگزاری سمینار بهاره انجمن چشم پزشکی داد سپس با تاکید برلزوم بازنگری و اصلاح روابط بین بخشی در بیمارستان ، رعایت سلسله مراتب را برای تمامی کارکنان، اعضای هیئت علمی و دستیاران ضروری دانست.
وی همچنین تصریح کرد مسایل و مشکلات بیمارستان بایستی با رعایت سلسله مراتب و از مجرای اداری در داخل بیمارستان حل شود واگر نیاز به ورود مراجع بالاتر باشد بایستی از طریق بالاترین سطوح مدیریتی بیمارستان و گروه صورت پذیرد.
دکتر فریبا قاسمی، معاون آموزشی بیمارستان فارابی، طی سخنانی پیشنهاد راه اندازی یک اتاق عمل سرپایی کوچک در جوار درمانگاه اورژانس برای انجام جراحی های محدود را داد. همچنین پیشنهاد کرد برای کاهش ازدحام روزهای شنبه درمانگاه رتین تغییراتی در برنامه follow up  این درمانگاه داده شود.
دکتر محمد طاهررجبی ، معاون پژوهشی بیمارستان  با اشاره به مشکلات این بخش خواستار پیگیری راه اندازی سیستم EMR و مشکلات پیش آمده برای ساخت قطره سرم اتولوگ و تعیین تکلیف اداری پژوهشگران شاغل در پژوهشکده علوم بینایی شد.
دکتر سید علی طباطبایی، رییس بخش اورژانس،  با مفید خواندن برگزاری این جلسه مشکلات اصلی این بخش را مشکلات تجهیزات، تهیه اسلیت پرتابل، تهیه تجهیزات اتاق عمل ۴ ، تسریع در راه اندازی EMRT  راه اندازی درمانگاه مشاوره و پیگیری اورژانس عنوان کرد و گفت: اگر توقع کار خوب و با کیفیت داریم باید وسایل آن را هم فراهم کنیم.
دکتر اکبری، رییس بخش استرابیسم نیز این بخش را تنها درمانگاهی دانست که کولر گازی ندارد و با توجه به ساختار فضای فیزیکی و عدم تهویه مناسب آن خواستار تهیه کولر اسپیلیت شد.
دکتر کسایی، رییس بخش اربیت نیز خواستار اطلاع رسانی  به موقع تشکیل جلسه شد و بر ضرورت آموزش پرسنل جدیدالورود و انتقال تجربه به آنان توسط کارکنان با سابقه  تاکید نمود.
دکتر رامک روحی پور، مسئول برنامه آموزش دستیاری و معاون آموزشی بخش رتین در این جلسه در مورد مشکلات این بخش از جمله فعالیت درمانگاه یووئیت، پذیرش درمانگاه رتین، ازدحام درمانگاه رتین، تغییر در برنامه های این بخش، لزوم تهیه دستگاه Simulator برای اموزش دستیاران صحبت نمود.
دکتر سید رضا غفاری، معاون آموزشی بخش قرنیه که از طرف دکتر فلاح رییس این بخش در جلسه حضور یافته بود از همکاری مدیران ارشد بیمارستان با این بخش تشکر نمود و بر لزوم هماهنگی در تغییرات پرسنلی تاکید کرد.
در این جلسه دکتر صنعتکار، قائم مقام ریاست و معاون درمان بیمارستان در پاسخ به مسایل مطرح شده، گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای خرید تجهیزات ارائه کرد و گفت: با توجه به مشکلات موجود در ابزار و وسایل اتاق عمل و بر اساس مصوبات کمیته کنترل عفونت با هدف نوسازی ست های جراحی طی شش ماه گذشته حدود ۴ میلیارد تومان وسیله خریداری شده است و تمام تلاشمان برای رفع مشکل تجهیزاتی بوده است. همچنین با معاون محترم آموزشی دانشگاه برای خرید دستگاه سمولاتور مذاکره کرده ایم تا از بودجه آموزشی خریداری شود.
وی همچنین برای رفع مشکل درمانگاه یووئیت و ازدحام روز شنبه درمانگاه رتین نیز پیشنهاداتی داد.
سپس رضایی، مدیر پرستاری بیمارستان طی سخنانی توضیحاتی در مورد روال تغییرات پرسنل پرستاری بخش ها ودرمانگاه ها ارائه کرد و گفت : سرپرستاران نماینده دفتر پرستاری و رابط ما با روسای بخش ها هستند و در مورد انتصاب آن ها قطعا با روسای محترم بخش ها هماهنگی صورت میگیرد.
در نهایت دکتر صدرالسادات در جمع بندی مطالب اظهار داشت: در مورد سمینار ما آمادگی داریم به طور مستقل آن را برگزار کنیم و صلاح بیمارستان فارابی و گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برایمان ارجحیت دارد.
در مورد تجهیزات با وجود کمبود اعتبارات خریدها متوقف نشد و تمام سعی ما بر تامین تجهیزات مورد نیاز بوده است. تجهیزات مورد نیاز حد و مرز ندارد ولی ما باید به امکانات و اعتباراتمان نگاه کنیم.
وی درمورد مذاکره با هیئت امنای ارزی و  فرآیند موجود برای خرید تجهیزات نیز توضیحاتی داد و گفت: سعی ما بر این است که در تامین تجهیزات بخش ها جانب عدالت را رعایت کنیم مثلا در برخی بخش ها مانند رتین تجهیزات بیشتر و گران تر است طبیعتا اعتبارات بیشتری نیز نیاز دارد.  ولی فعلا اولویت و تمرکز ما تکمیل و فعال نمودن ۶ تخت جراحی اضافه در اتاق های عمل ۲ و ۴ است ولی انشاء الله به مرور و بر اساس اولویت نیاز همه را برطرف خواهیم کرد.
رییس بیمارستان فارابی توضیحاتی هم در مورد حل مشکل سرمایش بیمارستان داد و گفت: جلسات متعددی در این مورد تشکیل شده و هزینه آن۵/۲ میلیارد تومان برآورد شده که اعتبار بالایی است علاوه بر آن  برای حل ریشه ای مشکل باید سه ماه اتاق های عمل را تعطیل کرد که امکان پذیر نیست بنابر این باید تا تکمیل پروژه مرکز آکادمیک صبر کنیم و با راه حل های مقطعی مشکل را کمتر کنیم.
در این جلسه مقرر شد درمانگاه پیگیری بخش رتین در دو روز شنبه و پنجشنبه فعال شود. فرآیند تامین نیروی انسانی متخصص در گروه چشم پزشکی و معیار های آن طراحی و در جلسه بعد مطرح و همچنین گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تامین تجهیزات تهیه ودر جلسه بعد مطرح شود.
خبر و عکس:امیدوار


١٢:٢٨ - شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٦٧٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٣٦١اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...