صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور دکتر محمدعلی صحرائیان،

مرکز رشد فناوری سلامت شعبه دانشکده فناوری های نوین پزشکی افتتاح شد

آرشیو عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، مراسم افتتاح مرکز رشد فناوری سلامت دانشکده فناوری های نوین پزشکی دوشنبه ششم اسفند 97 با حضور دکتر محمدعلی صحرائیان، معاون تحقیقات و فناوری، دکتر غلامرضا حسن پور، مدیر امور عمومی، دکتر محمدرضا منظم مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت، دکتر اکبر عبدالهی اصل، مدیر مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، دکتر علیرضا احمدیان رئیس و دیگر اعضای هیئت‌علمی دانشکده فناوری های نوین پزشکی برگزار شد.
در ابتدای مراسم، دکتر منظم ضمن تاکید بر لزوم اصولی بودن ساختارها و تسهیل فرآیندها گفت: اگر بخواهیم تغییرات جدیدی را در راستای حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم ایجاد کنیم می توانیم از دانشکده فناوری های نوین پزشکی به عنوان یک دانشکده که رفتار و نگاه نسل سومی دارد به عنوان الگو و پایلوت آغاز کنیم.
دکتر صحرائیان، ضمن ابراز خوشحالی از افتتاح  مرکز رشد در دانشکده تصریح کرد: در ابتدا، تشکیل این دانشکده موافقان و مخالفان زیادی داشت اما امروز مجموعه دانشگاه پشت فناوری ایستاده و این یک فرصت طلایی در تاریخچه تاسیس دانشکده است. امروز در بین مسئولین نه تنها کسی شکی در تقویت و کمک به این دانشکده ندارد، بلکه مصمم هستند کل دانشگاه را به فناوری تبدیل کنند.
معاون تحقیقات و فناوری با اشاره به علاقه مندی به حرکت اساتید به سمت فناوری ادامه داد: این فرهنگ و نگاه ناخوشایند به اساتیدی که در خارج از دانشگاه تولید ثروت می کنند کمرنگ شده و به آن توجهی نمی‌شود. نه تنها برای دانشکده فناوری نوین پزشکی بلکه برای مجموعه فناوران دانشگاه، فرصت طلایی وجود دارد و آن این است که نگاه مدیریت دانشگاه حرکت به سمت فناوری و دانشگاه نسل سوم است.
وی افزود: بخاطر شرایط سخت تحریم که در کشور پیش آمده است، لازم است روی پای خود بایستیم؛ من معتقد هستم که قابلیت حل مشکلات کشور و دانشگاه توسط فناوران دانشگاه وجود دارد.
نباید زمانی با فناوری آشنا بشویم که در جایگاه معاون پژوهشی دانشگاه قرار گرفته باشیم بلکه این اخبار باید انقد منتشر شود تا وقتی از یک هیئت علمی پرسیده می شود که در آینده می‌خواهد به چه جایگاهی برسد و جای چه کسی باشد، اساتید فنآور را به عنوان الگوی خود معرفی کند و هدفش خلق ثروت برای خودش، دانشگاه و جامعه باشد.
البته دانشکده در ایجاد این فرهنگ در دانشگاه موثر بوده است اما باید این فرهنگ را به سطوح پایین تر و زمانی که افراد فرصت بیشتری برای فکر کردن دارند، ببریم. باید دست به دست هم بدهیم، با هم کار کنیم و از اختلافات پرهیز کنیم. امیدوارم تاسیس مرکز رشد در دانشکده نقطه عطفی باشد که اعضای بیشتری درگیر فناوری باشند و دانشکده این فرصت طلایی را قدر بداند چراکه ممکن است همیشه خیلی از این فرصت ها وجود نداشته باشد. امیدوارم با یاری و همکاری همه عزیزان، کشورمان در مسیر پیشرفت شتاب بگیرد.
دکتر صحرائیان اضافه کرد:5 تا ۷ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه فناور هستند و تلاش می کنیم که آن را به ۱۰ درصد برسانیم چراکه بسترهای لازم برای ارتقا را داریم. من پتانسیل زیادی در دانشگاه و دانشجویان نهفته میبینم و به خصوص اینکه خودم به حوزه فناوری بسیار علاقمندم و فکر نمی کنم جایی در دانشگاه راه را برای فناوری سد کرده باشم و مجموعه مدیریت دانشگاه نیز چنین دیدگاه و تلاشی دارد.
در ادامه دکتر حسن پور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای دانشکده اظهار کرد: اتفاق مهمی که در این دانشکده افتاد، انتخاب یک فناور به عنوان رئیس دانشکده در سال ۹۲ بود که باید به خاطر این خدا را شکر کرد. دانشکده فناوری های نوین پزشکی، دانشکده‌ ای یونیک در کشور است و شواهدی هم که وجود دارد نشان می دهد خروجی دانشکده در حد قابل قبولی است.
در پایان این جلسه معارفه دکتر فریدی به عنوان معاون پژوهشی دانشکده فناوری های نوین پزشکی انجام شد و حکم ایشان توسط دکتر صحراییان به ایشان تقدیم شد پس از این جلسه به اعضای جلسه با حضور در مرکز رشد فناوری سلامت در ساختمان شماره دو دانشکده فناوری نوین پزشکی مراسم افتتاحیه را به جا آورده و تفاهم نامه بین مرکز رشد و دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه امضا شد.
در این جلسه، دکتر رضا فریدی مجید به عنوان معاون پژوهشی دانشکده، حکم خود را از معاون تحقیقات و فناوری و رئیس دانشکده دریافت کرد.
در مراسم افتتاح و بازدید از مرکز رشد دکتر عبدالهی اصل و دکتر احمدیان، تفاهم‌نامه مابین مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه و مرکز رشد فناوری سلامت شعبه دانشکده فناوری های نوین پزشکی را امضا کردند.
خبرنگار: سیده فاطمه جوادی


١٣:١٦ - سه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٨٥٣٤٦    /    تعداد نمایش : ١٥٤اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...