صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت مصادف با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، چهارمین همایش و فن بازار سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشارکت 21 دانشگاه علوم پزشکی کشور، روز یکشنبه و دوشنبه 20 و 21 آبان 97 در  تالار ابن‌سینا واقع در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برپا شد. این رویداد طی دو روز با ارائه پنل‌های تخصصی و همچنین فن بازار شامل ۳۱ غرفه شامل مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد. در افتتاحیه این همایش دکتر صحراییان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و دبیر همایش، بابیان اینکه این روز در دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان روز فناوری شناخته می‌شود گفت: در طی این همایش پنل‌ها و بحث‌های مختلفی در خصوص چالش‌هایی که در حوزه فناوری وجود دارد توسط اساتید انجام می‌شود که مهم‌ترین آن، پنل انتقال تکنولوژی و تجاری‌سازی محصولاتی است که در شرکت‌های دانش‌بنیان صورت می‌گیرد. 
وی ادامه داد: مسئله‌ی بعدی در ارتباط با شرکت دانشجویان در ایجاد و خلق ایده‌های فناورانه است که دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف کشور به‌صورت گروه‌های مختلف دانشجویی به رقابت می‌پردازند و دانشجویان بین‌الملل به‌عنوان سفیران فناوری در این همایش شرکت دارند.
 دکتر صحراییان در پایان گفت: امیدواریم در پایان این همایش بتوانیم خدمتی را به جامعه پژوهشگران و فناوران کل کشور ارائه کنیم.
در ادامه دکتر فریدی دبیر اجرایی همایش با اشاره به محورهای برگزاری این رویداد گفت: محور اول در قالب پنل‌های تخصصی ازجمله دانشگاه نسل سوم، ارائه مدل‌های بومی دفاتر انتقال تکنولوژی و مسئله محوری در انجام پژوهش در نظر گرفته‌شده که فراخوان برای ایده‌های محصول محور نیز در دل محور سوم گنجانده‌شده است.
وی افزود: در مرحله فراخوان بیش از 100 طرح در بخش فراخوان ایده‌های محصول محور به دبیرخانه همایش و فن بازار ملی سلامت ارسال‌شده بود که پس از بررسی و داوری اولیه 18 ایده برتر برای انتخاب 6 گروه برتر در روز دوم همایش به رقابت خواهند پرداخت.
 دبیر اجرایی این همایش تشریح کرد: بخش فن بازار شامل غرفه‌هایی از مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور هستند که 16 دانشگاه علوم پزشکی در غالب ۲1 مرکز رشد و 100 شرکت دانش‌بنیان، در 31 غرفه این فن بازار حضور دارند. 
همچنین مسابقه دانشجویی حل مسئله بر اساس مدل کسب‌وکار در یک فضای مجازی برگزار و به 6 رتبه اول جوایز نقدی اعطا خواهد شد.
دکتر فریدی در خصوص محور سفیران فناوری توضیح داد: در این بخش از ظرفیت دانشجویان بین‌المللی دانشگاه که پیامبران و پیام‌آوران فناوری هستند استفاده می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌ها، دانشجویان و مدیران اضلاع اصلی این همایش هستند ضمن آنکه کارگزاران، صندوق‌ها و دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های کارفرمایی نیز در فن بازار حضور دارند.
اختتامیه این همایش با اهدای جوایز 6 گروه برتر در بخش مسابقه دانشجویی و 6 ایده برتر در بخش فراخوان ایده‌های محصول محور به انجام رسید.
در این همایش دکتر مخبر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری و دکتر وطن پور مدیر توسعه فناوری وزارت بهداشت، دکتر کریمی رئیس و دکتر صحراییان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران در طی همایش دو روزه حضور داشتند و با هیئت همراه از غرفه‌های فن بازار بازدید کردند.
توضیح اینکه این همایش با مشارکت و حمایت وزارت بهداشت، سازمان انتقال خون، سازمان محیط‌زیست، ستاد نانو، ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ناجا، صنعت نفت و سایر سازمان‌ها برگزار شد.
خبرنگار: سیده فاطمه جوادی


١٤:٥٣ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٨١٨٩٢    /    تعداد نمایش : ١٣٦اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...