صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح مرکز رشد فناوری سلامت شعبه دانشکده پیراپزشکی

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، مراسم افتتاح مرکز رشد فناوری سلامت دانشکده پیراپزشکی چهارشنبه 2 آبان 97 با حضور دکتر صحراییان معاون تحقیقات و فناوری و دکتر سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه، دکتر چنگیزی رئیس دانشکده پیراپزشکی، دکتر مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات و دکتر منظم مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه، دکتر عبدالهی اصل مدیر مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، دکتر رضایی زاده رئیس دانشکده طب ایرانی، دکتر احمدیان رئیس دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، دکتر آی معاون آموزشی و دکتر صدرالدینی معاون پژوهشی دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، دکتر مظلومی عضو شورای مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، اعضای هیئت‌رئیسه، اعضای هیئت‌علمی دانشکده پیراپزشکی و اعضای شورای مرکزی مرکز رشد چهارشنبه 2 آبان 97 برگزار شد.
در ابتدای مراسم، دکتر چنگیزی رئیس دانشکده ضمن تشکر از حضور مدیران و حمایت‌های دکتر صحراییان، گزارش جامعی از فعالیت‌های انجام‌شده در راستای راه‌اندازی مرکز رشد، وظایف مرکز، اقدامات و پلان مرکز رشد ارائه کرد.
رئیس دانشکده پیراپزشکی در خصوص فعالیت‌های دانشکده گفت: اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ راه‌اندازی مرکز به‌صورت فشرده صورت گرفته و شش ماه سریع‌تر از برنامه پیش‌بینی‌شده موفق به بهره‌برداری از مرکز شدیم. این دانشکده باوجود مشکلات فضای فیزیکی و مسائل بودجه‌ای سال 97  و با حرکت برنامه مدار توانست این مرکز را راه‌اندازی کند. ما در نظر داریم با همگرا کردن آموزش و پژوهش ازاین‌پس پایان‌نامه‌های دانشجویی را مبتنی بر نیاز جامعه و با عبور از اتاق فکر مرکز رشد تصویب کنیم.
دکتر صحراییان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از افتتاح این مرکز ابراز خوشحالی کرد: امروز حس من این است که شعارهای خلق ثروت، فناوری و هدفمند کردن پژوهش و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم از حیطه هیئت‌رئیسه خارج‌شده و به محیط رسیده است. امروز شاهد این هستیم که یک مرکز رشد دیگر در دانشکده‌ای که پتانسیل زیادی دارد افتتاح‌شده و باعث افتخار است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ادامه داد: در کشور افراد صاحب ایده کم نداریم ولی به بار نشاندن ایده‌ها مستلزم کمک دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها است؛ ایده‌ها با حمایت سیستم منجر به یک فرایند و محصول می‌شوند. رویکرد دانشگاه دیگر این نیست که اگر اعضای هیئت‌علمی شرکت دانش‌بنیان دارند و خلق ثروت می‌کنند ایراد داشته باشد. نگاه باید ملی باشد و محصول ساخت ایران که حاصل تفکر جمعی از دانشمندان ایرانی است همیشه باید موجب افتخار باشد؛ حتی اگر نفع مالی آن به دانشگاه نرسد. امروز شرایط کشور شرایط خوبی نیست چراکه اعتمادسازی، تفکر و حرکت به سمت خلق ثروت باید زودتر انجام می‌شد. لازم می‌دانم از شما عزیزان و ریاست دانشکده تشکر کنم چراکه حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم راه دیگری به‌جز رفتن به سمت فناوری و پارک‌های فناوری ندارد.
معاون آموزشی دانشگاه نیز ضمن تشکر از دکتر منظم گفت: از شما سپاسگزارم که شعار ارتباط با صنعت و توسعه فناوری را به فرهنگ در دانشگاه تبدیل کردید.
دکتر سهراب پور تصریح کرد: هیچ کاری جز با همدلی در یک مجموعه قابل انجام نیست؛ قطعاً تدبیر و مدیریت بی‌تأثیر نیست ولی اگر موضوعی برای همه اعضای هیئت‌علمی اهمیت نداشته باشد نمی‌توان کاری از پیش برد. خوشحالم که دانشکده پیراپزشکی باوجود فضای کم عقب ننشست. در طول یک سال گذشته، شاهد تلاش‌ها و استفاده حداکثری از حداقل امکانات موجود باوجود محدودیت‌های فضای فیزیکی بودم.
معاون آموزشی دانشگاه در خصوص دانشجویان این دانشکده گفت: تعداد دانشجویان زیاد این دانشکده علاوه بر این‌که چالش محسوب می‌شود، می‌تواند به‌عنوان نقطه قوت و فرصت مناسبی در راستای استفاده از این پتانسیل برای فعالیت‌های مختلف با خروجی کاربردی در نظر گرفته شود. تصویب پایان‌نامه‌ها بر اساس نیاز و عبور آن‌ها از مسیر اتاق فکر اتفاق بسیار خوب است. دانشجویان سرمایه مهمی هستند که باید از آن‌ها به‌صورت بهینه برای حل مسائل استفاده کنیم.
دکتر منظم مدیر توسعه فناوری دانشگاه ضمن تحسین دانشکده پیراپزشکی خوشحالی خود را این‌گونه بیان کرد: یکی از آرزوهای من بوده است که شاهد چنین اتفاقاتی باشم، سپس به دکتر عبداللهی برای تصدی ریاست مرکز رشد دانشگاه تبریک گفت.
دکتر عبدالهی اصل نیز ضمن تبریک به دانشکده پیراپزشکی برای همکاران این دانشکده آرزوی موفقیت کرد.
 پس از پایان جلسه، مدیران و مسئولان حاضر، از مرکز رشد فناوری سلامت شعبه دانشکده پیراپزشکی بازدید کردند.
همچنین دکتر قاضی سعیدی به بیان توضیحاتی پیرامون فرم‌های طراحی‌شده در مرکز رشد برای فعالیت‌های پژوهشی پرداخت.
در پایان دکتر عبدالهی اصل و دکتر چنگیزی تفاهم‌نامه مابین مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه و مرکز رشد فناوری سلامت شعبه پیراپزشکی را امضا کردند.
خبرنگار: سیده فاطمه جوادی


١٤:١٢ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٨١٤١٥    /    تعداد نمایش : ١٠١اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...