صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

فناوری، بهانه‌ای ارزشمند برای گردهمایی و هم‌اندیشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور


چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت به همت دبیرخانه دائمی فن بازار ملی سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای چهارمین سال متوالی در 20 و 21 آبان 97 مصادف با روز فناوری سلامت برگزار می‌شود. پنل‌های تخصصی، فن بازار، فراخوان ایده‌های محصول محور، مسابقه دانشجویی و سفیران فناوری پنج بخش مختلف این همایش و فن بازار است. ازاین‌رو دوشنبه 9 مهر 97 جلسه هم‌اندیشی برگزاری چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت باهدف ارائه نقطه نظرات و هم‌فکری برای برگزاری بهتر این رویداد مهم برگزار شد.
دکتر منظم مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه گفت: در حوزه تحقیقات رویدادهای ترویجی، شاخص‌ها و دریافت بودجه بسیار است، اما حوزه فناوری و حتی ایجاد مراکز رشد قدمت زیادی ندارد؛ بااین‌وجود دانشگاه علوم پزشکی تهران وضعیت بدی در حوزه فناوری ندارد که این نشاءت گرفته از کنار هم بودن ماست. امروز به بهانه فناوری از سراسر کشور دورهم جمع شده‌ایم، هر یک از شما تک‌تک می‌توانید کارهایی انجام دهید که برد خبری و اقتدار آن بیشتر است اما وقتی در کنار هم هستیم قدرت و ماهیت برنامه‌ای ما بیشتر می‌شود. این همایش از روز برگزاری برای نمایشگری نبود بلکه برای تعیین هدف و سمت‌وسوی مسیر بود. وقتی کنار هم قرار می‌گیریم قدرت بیشتری داریم و می‌توانیم از منافع باهم بودن استفاده کنیم؛ همان‌طور که بسیاری از همفکری‌ها و بیانیه‌های جلسات قبلی اکنون اجراشده است. هدف از این هم‌اندیشی دو چیز است: اینکه چه کنیم این رویداد بهتر برگزار شود و برنامه هر دانشگاه برای این رویداد مشخص شود. اصرار من بر این است که وقتی می‌گوییم برنامه‌ای ملی است هر دانشگاهی باید سهم خود را ادا کند.
در این نشست در خصوص فضای فیزیکی و اختصاص غرفه‌ها، هزینه ثبت‌نام و معرفی و تبیین بخش‌های مختلف همایش هم‌اندیشی و ایده پردازی شد. تأکید بیشتر اعضا بر برنامه‌ریزی و فراهم شدن سازوکار مناسب برای دیده شدن و حضور فعال مدیران، کارفرمایان و سرمایه‌گذاران بود.
از نکات مهم این جلسه توجه به دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌ها به‌عنوان سفیران فناوری جهت ارتباط برون‌مرزی است. بخش سفیران فناوری چهارمین فن بازار ملی سلامت، گامی نوین در راستای تلاش‌ برای ورود به بازار بین‌المللی و بازاریابی است که برای اولین بار ویژه دانشجویان بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی‌شده است. با مشارکت و همکاری این دانشجویان که سفیران فناوری در کشور خود هستند، فرصتی برای معرفی و توسعه هرچه بیشتر بازار شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در فن بازار فراهم می‌شود.
دکتر منظم گفت: هرچند مسئولیت فناوری واقعاً دشوار است، اما به کمک هم می‌توانیم یک‌قدم بیشتر نسبت به سال قبل به جلو برداریم.
نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی گلستان، اردبیل، کاشان، شاهد، لرستان یاسوج، کردستان، ارتش، گیلان، کرمانشاه، ایران، مازندران، بقیه‌الله، رفسنجان، بیرجند، توان‌بخشی و اصفهان در این نشست حضور داشتند.
شایان‌ذکر است چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت در تالار ابن‌سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.
خبرنگار: سیده فاطمه جوادی


٠٨:٥٦ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٨٠٤٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٢اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...