صفحه اصلي > اخبار سایت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه هم‌اندیشی و تبادل نظر چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت

اولین جلسه هم‌اندیشی و تبادل‌نظر «چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت» در ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 1397/6/17 در محل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور برخی از نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی تربیت ‌مدرس، ایران، شیراز، شاهرود، قزوین و مازندران به‌منظور مشارکت در برگزاری هر چه بهتر برگزار شد. در ابتدای این نشست دکتر فریدی مجیدی دبیر اجرایی رویداد، اهداف و برنامه‌های هر بخش را تشریح کردند و سپس نمایندگان حاضر در جلسه به پرسش و پاسخ و هم‌اندیشی پرداختند.

در ادامه دکتر منظم مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران، ضمن خوشامدگویی و تشکر، درباره انعطاف و فضای لازم برای همکاری هر چه بیشتر دبیرخانه با مراکز علوم پزشکی توضیح دادند و بر این نکته تاکید کردند که: فرصت‌ها در این رویداد بسیار است و کارفرمایان، سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع که در این فن بازار حضور دارند؛ به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های خوب هستند و قطعا طرح‌های خوب حمایت می‌شود و در این موارد نماینده‌ها به دبیرخانه کمک کنند تا تبلیغ و اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شود.

وی درباره بخش پنل‌های تخصصی گفت: رویکرد ما بررسی راهکارهای تحقق دانشگاه نسل سوم هست، اما نباید فضا فقط سخنرانی صرف باشد و نیاز هست تا علاوه بر سخنرانی، دستاوردها و مدل‌های بومی آن نیز در سراسر کشور بررسی شود. از مشارکت و همکاری دانشگاه‌ها در انتخاب سخنرانان و برنامه‌ پنل‌ها استقبال می‌کنیم. همچنین بر این موضوع تاکید شد که باید به سمت تفکر نقادانه مفهوم دانشگاه نسل سوم حرکت کنیم و چون اکنون یک اندیشه تحقق یافته نیست، بهتر است در همین ابتدای کار بررسی و نگاه زیربنایی به آن شود تا بتوانیم به‌خوبی ابعاد دیگر و آسیب‌های آن را ببینیم. در اولین جلسه هم‌اندیشی به پیشنهاد نمایندگان محترم مقرر شد تا در داوری ایده‌های محصول‌محور برای دانشگاه‌ها ضریب درنظرگرفته شود و دانشگاه‌هایی که امکانات آزمایشگاهی کمتری دارند، مورد توجه قرار گیرند. همچنین مقرر شد که همه مراکز و دانشگاه‌ها و دفاتر یک استان، در قالب یک تیم و یک غرفه حضور داشته باشند.

شایان ذکر است دومین جلسه هم‌اندیشی نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نیمه دوم مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد که به دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد. گفتنی است «چهارمین همایش و فن بازار ملی سلامت» با شعار «دانشگاه فناور، محور تولید داخل» در 20 و 21 آبان‌ماه سال ۹7 در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.


١١:٢٦ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٧٩٨٧٤    /    تعداد نمایش : ٥٧اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...